MAVEG
  • Légy része a munkánknak!
    • Csatlakozz hozzánk tagként!
    • légy az önkéntesünk
    • Támogass minket!
  • Miért vegán?
    • Mit jelent az, hogy vegán?
    • Táplálkozás
    • Bevásárlás
    • Öltözködés
    • Környezetvédelem
    • Állatkísérletek
    • Szórakozás
    • GYIK
  • Segítünk!
  • Projektjeink
    • Aktuális eseményeink
    • Vegán Vakáció 2026
    • Eddigi sikereink és eseményeink
    • Ezen dolgozunk most
    • Állásfoglalások, nyílt levelek
  • Blog
  • Rólunk
    • About us
    • Bemutatkozás
    • Médiamegjelenéseink
    • Kapcsolat
  • webshop
    • Könyv
    • Egyéb
december 21, 2021 szerző: admin

2021 Augusztus 13. Médiareflexió

2021 Augusztus 13. Médiareflexió
december 21, 2021 szerző: admin

#hirfigyelo #veganvelemeny

Valami elindult a Balaton körül. Míg tavaly húsos, halas, addig idén vegetáriánus és vegán ételek többsége indult a strandételek mezőnyében. Reméljük, ezen belül is egyre inkább a vegán fogások nyernek teret, és hamarosan több ilyen étel lesz a nevezettek között, mint hagyományos!

https://telex.hu/…/08/05/strandetel-rantott-repa-repa-dog

*************

Kemény szavak hagyták el a Beyond Meat vezérigazgatójának száját a húsipar megadóztatásáról.

Bár külföldön különadót akarnak rájuk kivetni, itthon kezdetnek az is elég lenne, ha megvonnák a húsipari cégek erőteljes állami támogatását. Ennek következő lépése, hogy hatalmas vízigénye és az üvegházhatású gázok termelése miatt egy környezetvédelmi adóval terhelnék az iparágat. Ti mit gondoltok erről?

https://telex.hu/…/a-beyond-meat-muhusgyarto-ceg-fonoke…

*************

Van egy csodaszép Velencei-tavunk a környező élővilággal, benne sok, már nem élő hallal, a körülötte lévő állatvilág jobb esetben elköltözött valamerre. Az állat- és növényvilág megmentésére nincs pénz. Az állatok gyilkolását népszerűsítő rendezvényre viszont van. És ez szomorú. Nagyon szomorú.

https://nepszava.hu/3128123_karacsony-semjen-vadaszati…

*************

Az ilyen cikkek jól mutatják, hogy egyáltalán nem mindegy, mit vesz le az ember a polcról, kit támogat vásárlásakor a pénzével, illetve a vásárláson túlmutatóan is.

Lenne azonban egy csendes megjegyzésünk a cikk alján közölt adattal kapcsolatban: 500.000 tonnával több gabonára egy olyan világban van szükség a növényi tejek előállításához, ahol még mindig állati alapon gondolkodnak az élelmiszerről, és az állattenyésztés nincs kiiktatva.

https://www.agroinform.hu/…/tobb-gabonara-lesz-szukseg…

*************

Az állati és növényi eredetű élelmiszereket mindig egymáshoz hasonlítjuk környezetterhelési szempontból.

De egy dolgot nem hasonlítottunk még: a vizet! Sokan gondolják, hogy víz és víz között nincs különbség. Pedig van. És itthon a csapvizek többsége nagyon jó minőségű.

https://telex.hu/…/a-csapviz-3500-szor-jobb-kornyezeti…

*************

A Volkswagen adminisztratív központjában húsmentes étlapra váltanak. A cégvezetés a húsmentes táplálkozást támogató dolgozók mellé állt és egyre több húsmentes fogást kínál az éttermeiben. Reméljük, hamarosan egyre több cég követi a példájukat!

https://telex.hu/…/volkswagen-nemetorszag-konyha-hus…

Related

Előző bejegyzés2021 Augusztus 3. MédiareflexióKövetkező cikk 2021 Augusztus 27. Médiareflexió

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legutóbbi bejegyzések

  • Jogod van megfelelően összeállított növényi étrenden táplálnod a gyermekedet
  • Szenvedésmentes? A ketrecmentes tojás illúziója
  • Segítség! Vegánnal karácsonyozom!
info@maveg.hu
Adószámunk: 18977235-1-10
ÁSZF
Adatkezelési tájékoztató
Adatvédelmi irányelvek

Kosár